23.10.2015 рік

«Козацькому роду нема переводу»
- козацьке свято у школі № 1 ім. Т.Г.Шевченка

Доброю традицією загальноосвітньої школи № 1 ім. Т. Г. Шевченка стало щорічне свято сили, кмітливості та гумору «Козацькому роду нема переводу». Зазвичай діти та вчителі починають готуватися до нього ще заздалегідь, щоб виглядати достойно і не соромити честі славетних козацьких предків. Перемогу у цьому грандіозному змаганні здобути непросто: треба пройти через безліч випробувань і довести всім присутнім у залі, що ти гідний називатися українським словом «козак». Кожний клас, який брав участь у святі, повинен був утворити команду – курінь. Заздалегідь кожен курінь готував смачну українську страву, запальну козацьку пісню, веселу гумореску та модель козацького вбрання майбутнього тисячоліття. Паралельно з основною програмою учасники повинні були підкачати фізичні і розумові м’язи, адже на них чекали спортивні змагання та вікторина з історії українського козацтва.

Змагання куренів оцінювало суворе отаманське журі. Спортивні конкурси були продумані дуже вдало. Не зважаючи на вік учасників і їхню фізичну силу, у кожного куреня були рівні шанси на перемогу. За сумою балів, обійшовши славетні курені одинадцятого і дев’ятого класу, найкращими продовжувачами козацького роду виявилися восьмикласники.