Нам без книг ніяк неможна

/Files/images/Сухомлинський_В.jpg «Без високої культури читання немає ні школи,

ні справжньої розумової праці, читання – це

найважливіший інструмент навчання та джерело

багатого духовного життя.

В.Сухомлинський

« Нам без книг ніяк неможна» - таку назву мав бібліотечний урок, що пройшов 30 вересня 2014 року в 1-А класі на 5 уроці та в 2-А класі на 6 уроці.

Дітям розповіли про важливість читання, як засобу пізнання світу, знань і себе у людському суспільстві, самовиховання, духовного розвитку. Учням запропонували переглянути презентацію «Хоровод казок» із загадками про різних казкових героїв, відеозаписи «Наші улюблені казки», «Як грати в книги», «Бібліотечна пісня». Діти згадували відомі їм казки і були дуже задоволені відео записами, що змогли передивитися на великих плазмових екранах телевізорів в своїх класних кімнатах.

Завідуюча шкільною бібліотекою Назарова С.Л. і бібліотекар ЦБ ім.Андросова Яна Миколаївна Андрєєва побачили як багато книжок прочитали діти, як багато знають. Тому запропонували гру з назвою « Чи така ти, казка?»

Отже, перший уривок:

Жила - була собі дівчинка.

Та було в неї ім’я Червона кепочка (шапочка).

Покликала якось дівчинку тітонька (матінка) та каже їй:

«Донечко моя, Червона Шапочко!

Піди сьогодні до дідуся (бабусі),

Віднеси йому (їй) футбольного м’яча (пиріжки та горшик масла).

«Добре»,- відповіла Червона Шапочка.

Зібралась і попрямувала в місто (інше село).

Йде вона через болото (ліс),

А на зустріч їй – крокодил Гена (сірий Вовк).»

Ось другий уривок з іншої казки:

«Посадив дід диньку, ні (ріпку).

Зросла ріпка маленька – малюсінька, ні (велика – превелика).

Став дід ріпку викопувати із землі, ні (тягнути).

Тягне – потягне, але витягнути не може.

Покликав дід ведмедика, ні (бабусю).

Дітям було дуже весело. Вони активно виправляли помилки.

Підсумком бібліотечних уроків стала вікторина з питаннями по різних казках світу. Вона показала, що більшість дітей знає казки та їх героїв.

Бібліотечний урок починався словами Василя Сухомлинського і закінчувався теж ними:

«…Дитяче читання, виховання книгою – найтонший і найсильніший, поряд зі словом учителя, засіб впливу на душу дитини й підлітка. Що нас особливо турбує, так це те,щоби книжка залишалась і назавжди була провідноюсилою виховання, щоби найголовнішою духовною потребою людини було читання.»

Додатки:/Files/images/Coin_of_Ukraine_Sukhomlin_R.jpg

1. Хоровод казок