ШМО вчителів філологів
Запоріької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1
ім. Т.Г. Шевченка Запорізької міської ради Запорізької області

Наш сайт: ШМО української мови та літератури


Тиждень української філології в ЗЗШ№1 ім.Т.Г.Шевченка

Вже стало традицією у теплі , сонячні дні на початку березня щороку вшановувати пам’ять Великого Кобзаря, чиє ім’я гордо носить наша школа, і проводити Тиждень української філології. Щоразу вчителі української мови та літератури дбають про те, щоб проведені заходи були цікавими , захоплюючими для учнів . Цього року з ініціативи педагога-організатора Лівертовської Тетяни Вікторівни напередодні дня народження Кобзаря було проведено 2 конкурси: «Юний декламатор» ( для учнів 1-4 кл.)та «Юний інтерпретатор віршів Т.Г.Шевченка» (для учнів 5-9 кл.)

Кожен учасник конкурсу«Юний декламатор» повинен був виразно прочитати будь-який поетичний твір Т.Шевченка. І місце у літературному змаганні посіла учениця 4-А класу Бесчасна Марія . Дівчинка з глибокими почуттями продекламувала великий уривок з поеми письменника, чим вразила суддів і суперників.

/Files/images/shmo_flologv/collage_photocat.jpg

Переможиця конкурсу Бесчасна Марія

Конкурс«Юний інтерпретатор віршів Т.Г.Шевченка» проводився серед учнів школи вперше і виявився для них, на диво, досить цікавим.

/Files/images/shmo_flologv/5.jpgПоради конкурсантам від вчителя Марченко Н.М. Діти змогли проявити свою фантазію , творчість і відчути себе поетами-початківцями. І місце посіла учениця 6-А класу Іолоп Анастасія , яка інтерпретувала відомий вірш Кобзаря «Садок вишневий коло хати». Подивіться, що з цього вийшло…

Лісок сосновий біля хати/Files/images/shmo_flologv/6.jpgАлексєєнко Вероніка, 9-А

Бджілки над соснами гудуть

Білки з горіхами ідуть,

А вовчики вечерю ждуть.

Звіря вечеря біля хати,

Вечірня зіронька встає,

Вовчиця хоче научати,/Files/images/shmo_flologv/8.jpgКолєснік Юлія, 5-А

Так соловейко не дає.

Поклала мати біля хати

Маленьких діточок своїх,

Сама заснула біля них.

Затихло все, тільки звірятко

Та соловейко не затих.

/Files/images/shmo_flologv/9.jpgОсташко Анастасія, 8-А/Files/images/shmo_flologv/7.jpg


/Files/images/shmo_flologv/10.jpgУчасники конкурсу із вчителем української мови та літератури Марченко Н.М.


Філологічний брейн-ринг

Учні нашої школи полюбляють командні змагання, де можна помірятися філологічними знаннями, показати ерудицію та кмітливість. Такою захоплюючою грою, що об’єднала у дружнє коло суперників, виявився філологічний брейн-ринг за участю учнів 5-11 класів. Цей захід став можливим і дуже цікавим, дякуючи важкій праці шкільних філологів – Наталії Миколаївни Марченко та Катерини Михайлівни Самуляк. У змаганнях брали участь команди з шести класів. Кожна команда представила свою назву, девізи, емблеми. Гра проходила в декілька етапів, які включали різноманітні цікаві завдання: відгадування лінгвістичних загадок та ребусів; літературних творів українських письменників, що містять числівники; відгадування письменників за портретом. Особливо захоплюючим виявився конкурс капітанів, завдання якого вимагало показати за допомогою мімки і жестів відомі українські фразеологізми , а представникам команди відгадати і дати йому тлумачення. Тут вже було усім особливо весело!!!Високоповажне журі у складі директора школи О.В.Андрієнко, шкільного бібліотекаря С.Л.Назарової та педагога –організатора Т.В.Лівертовської досить об’єктивно оцінило гумор, ерудицію та філологічні знання наших гравців і наступним чином визначило переможців: І місце за командою «Запорожці за Дунаєм» 11-а класу, ІІ місце посіла команда учнів 6-А класу «---------», а ІІІ місце - команда 7-А класу«Тарасові діти».Переможців та учасників брейн-рингу було нагороджено грамотами та солодкими призами.

/Files/images/shmo_flologv/11.jpg /Files/images/shmo_flologv/12.jpgПредставлення команди «Запорожці за Дунаєм» /Files/images/shmo_flologv/13.jpgКонкурс капітанів /Files/images/shmo_flologv/14.jpgКоманда «Тарасові діти»

/Files/images/shmo_flologv/15.jpg Журі в задумі….

/Files/images/shmo_flologv/16.jpgВітання від директора школи команди 11-А класу

/Files/images/shmo_flologv/17.jpgУра!!! Солодощі!!! – неочікувана перемога….


Феєричним завершенням Тижня української філології став мюзикл «Катерина» за мотивами одноіменної поеми Т.Г.Шевченка, прем’єра якого відбулася 12 березня. Учням, що грали у спектаклі, довелося приміряти на себе складні драматичні ролі і спробувати за допомогою віршів і співів передати трагічний сюжет твору. Авжеж, школа – це не драматичний театр, не так вже й легко акторам-початківцям зрозуміти і відчути дорослі проблеми Катерини та її родини. Але завдяки величезним зусиллям і підтримці педагога-організатора Лівертовської Тетяни Вікторівни діти впоралися чудово. Під час вистави у деяких глядачів на очах з’являлися сльози – настільки проникливою була гра шкільних акторів. Слова щирої подяки на адресу учасників та постановника мюзиклу висловила почесна гостя – завідувач сектору по культурі та спорту Жовтневої райадміністрації Середа Лариса Олександрівна.

Наостанок варто зазначити: до участі у спектаклі було залучено більше 20 дітей, що навчаються у різних класах – з 5 по 9. Роль Катерини блискуче зіграла учениця 8-А класу – Анастасія Осташко.

/Files/images/shmo_flologv/collage_photocat1.jpg

/Files/images/shmo_flologv/collage_photocat2.jpgУчасники мюзиклу «Катерина»


Тиждень української мови та літератури у ЗЗШ №1 ім.Т.Г.Шевченка

У стінах нашої школи з 10 по 16 березня 2015р. т відповідно до плану роботи ШМО вчителів –філологів пройшов тиждень української мови та літератури. Вчителі поставили перед собою мету зацікавити вихованців творчістю Кобзаря та сучасних українських письменників, плекати в учнів любов до рідної мови ,розвивати творчі нахили дітей, ерудицію, навички виразного декламування поетичних творів.

У рамках тижня було оформлено шкільний куточок стінгазет про життя і творчість Кобзаря, рідну мову , бібліотечну виставку «І мене в сім’ї великій, в сім’ї вольній , новій…», де учні мали змогу більш повно відкрити для себе постать Т.Г.Шевченка . У Шевченківській залі відбулася виставка дитячих малюнків « Шевченко очима дітей», на якій були представлені учнівські ілюстрації до творів Кобзаря, а деякі учні навіть спробували себе у ролі портретистів і намалювали портрети Т.Шевченка. Уявіть, вийшло досить-таки непогано! Слід відзначити роботу учня 5-А класу Бута Івана.

Для учнів 6-А класу за участю працівників міської Центральної бібліотеки для дітей ім..М.Андросова проведено урок ділового мовлення «Мобільний етикет», на якому учні ознайомилися з правилами користування мобільним телефоном , правилами мобільного етикету.

Наші учні – гарні знавці рідної мови. Підтвердженням цього є їхня активна участь та ерудиція, проявлена умовознавчому турнірі серед учнів 5-а класу «Кращий знавець рідної мови» та грі «Українська- мова єднання», яка була проведена серед команд «Калина»( 5-а кл.), «Морфеми»(6-А) та «Юні мовознавці»(7-а)під керівництвом вчителя Марченко Н.М..Діти з великою цікавістю відповідали на лінгвістичні питання, виявили неабияку обізнаність в українській фразеології, спробували себе в ролі поетів. Перемогу одержала команда учнів 6-а класу «Морфеми».

Особливо захоплюючим виявився філологічний квест для учнів 5-10 класів, під час якого кожен клас намагався якомога швидше виконати кожне завдання: порахувати всі картини у школі із зображенням Кобзаря, розгадати ребуси і кросворди, бо за охочюючим призом були солодощі . Усі класи гарно впоралися із поставленими задачами і одержали винагороду – цукерки та печиво.

Лірична сторінка предметного тижня – конкурс художнього читання «Диво калинове, чари барвінкові», який зібрав у дружнє коло учнів 1-10 класів. У виконанні кращих читців кожного класу лунали поезії про рідну мову, про Т.Шевченка, уривки з «Кобзаря».Переможицею серед наймолодших читців виявилася Шаповаленко Анастасія(4-А), а серед учнів 5-10 класів І місце посіла Осташко Анастасія(7-А).Дітей було нагороджено грамотами .

Наш сайт: ШМО української мови та літератури

09 листопаду - День української писемності і мови

З 1920 року школа носить ім’я великого Кобзаря, видатного поета, художника Тараса Григоровича Шевченка. Вчителі української мови та літератури Королькова Лідія Олексіївна, Бунчукова Наталя Іванівна, Марченко Наталя Миколаївна засобами художнього слова намагаються пробудити і плекати у учнів найкращі людські якості – доброту, співчуття, терпіння. З великого розмаїття прикладів на уроках мови добирають такі , які б сколихнули глибину людської свідомості, примусили ожити душу. Вони власним прикладом залучають педагогів та учнів до скарбниці української мови. Бунчукова Н.І., Марченко Н.М. стали призерами районного етапу конкурсу «Вчитель року - 2005», 2009 року відповідно. Вчителі української філології працюють над підвищенням рівня духовної культури учнів, вихованням в них художнього смаку і відчуття краси українського слова.

/Files/images/3a569113f191.jpgМарченко Н.М. з учнями літературознавчої студіїТрадиційно в День української писемності та мови в Шевченківській світлиці проходить урочисте відкриття конкурсу знавців української мови ім. П.Яцика , який є наймасовішим конкурсом в нашій школі. У 2010-2011 навчальному році переможцями районного етапу стали: І місце - Добрянська Катерина (вчитель Сапунова С.І.), Капелюш Анастасія (вчитель Марченко Н.М.), ІІ місце – Артеменко Аліна (вчитель Сапунова С.І.), ІІІ місце – Марков Олександр (вчитель Бунчукова Н.І.).

Кожного року в березні проходить Шевченківський тиждень, при­свячений святкуванню річниці з дня народження поета. Цього року під час тижня були проведені такі заходи: учні 9-А класу зібрали інформацію та оформили куточок «Шевченко - художник», де учні школи могли ознайомитися з іншим, менш відомим,напрямом творчості українського поета; демонстративний урок з української мови в 6-А класі «Прикметники в поезії Т. Шевченка» провела вчитель Королькова Л.О.;конференція, присвячена творам Т. Шевченка «Творив не тільки ук­раїнською, а й російською» за участю учнів 9—11-х класів. Школярі розширили свої знання про творчість Т. Шевченка, дізналися про невідомі раніше напрями його літературної діяльності (учитель Бунчукова Н.І.) Пройшли конкурси читців у 2-11-х класах, присвячені річ­ниці від дня народження поета та конкурс авторської поезії «Ти, дзвени, моє слово».

Вчителі української філології Бунчукова Н.І. та Марченко Н.М. ведуть літературознавчу студію для творчо обдарованих дітей. Учасники студії ставлять театральні п’єси та уривки з творів класиків української драматургії та літератури. Учні складають власні вірші, байки, казки та перемагають у творчих літературних конкурсах: Тонне Наталія та Коновалова Еліна посіли ІІІ місце в районному етапі Міжнародного конкурсу з української мови та літератури імені Т.Г.Шевченка, Тонне Наталія та Рубан Валерія вибороли І місце в районному етапі Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвяченому Шевченківським дням в номінації «Література», Коновалова Еліна та Капелюш Анастасія посіли І місце в районному етапі Всеукраїнського гуманітарного конкурсу «Космічні фантазії» в номінації « Література та журналістика», Вівенко Марія та Мельниченко Владислав стали переможцями районного конкурсу художнього читання - І та ІІ місце відповідно.

Заступник директора з НВР Костенко А.М., //г. Верже, 11 серпня 2011 р.,-№32(940)- с.9

Кiлькiсть переглядiв: 647