/Files/images/Kolabina1.jpg 14 жовтня наш славетний край відзначив два великих свята – 70-річчя визволення Запоріжжя від німецько-фашистських загарбників та День козацтва. В класі була проведена єдина тематична класна година, присвячена 70-ій річниці визволення міста від фашистських загарбників «Забуттю не підлягає». Своїми спогадами з учнями.

10-А класу поділився ветеран Великої Вітчизняної війни та ветеран праці.

10 жовтня 2013 року відбувся мітинг з нагоди 70-ї річниці визволення м. Запоріжжя від фашистських загарбників, у якому прийняли участь всі школи Жовтневого району, в тому числі і наша перша школа. Присутні вшанували світлу пам'ять безсмертних героїв хвилиною мовчання та поклали квіти до пам'ятника танку Т-34, який першим увірвався в м. Запоріжжя під час його визволення. Командир Герой Радянського Союзу Микола Яценко і члени екіпажу старші сержанти Георгій Барикун та Михайло Лебедєв загинули смертю хоробрих і навічно залишили свої імена в скрижалях історії нашого міста.

17 жовтня учні нашого класу разом з вчителем історії Мережко З.В. відвідали /Files/images/Kolabina2.pngвиставку у краєзнавчому музеї присвячені Великій Вітчизняній війні «Малюнки дітей України про в'язнів концтаборів». На виставці ми побачили малюнки дітей присвячені невільникам у концтаборів. Всі малюнки мали свій характер і осуджували утримання невинних у неволі та знущання над людьми. У деяких малюнках була розкрита тема втримання дітей, в інших, потрачені роки у неволі, але всі ці зображення закликали не повторювати історію минулих часів. Ці заходи навчають нас вирішувати все мирним шляхом, а не шляхом війни, бо попереджають, до яких жертв може довести війна.

/Files/images/Kolabina3.pngЕкскурсія

25 жовтня учні 10- А класу разом з класним керівником Дунаєвою Н.М. відвідали: зоологічний музей, анатомічний музей та екскурсію на о. Хортиця «Там де кінчаються пороги»

Перша зупинка нашої подорожі Запорізький Державний університет, у зоологічному музеї даного навчального закладу ми побачили багато опудал різних тварин, птахів, риб, комах та зміїв. Даний матеріал був зібраний в різних частинах світу і з нашого краю. Про яскравих представників різних класів живих істот нам розповідав екскурсовод.

На о.Хортиця нам детально розповіли про пороги та легенди пов`язані з ними. /Files/images/Kolabina4.pngРозказували, хто із великих людей зоставив свій слід на цьому острові, та навіть вели нас по стежках Тараса Шевченка.

Остання зупинка нашої екскурсії був анатомічний музей в інституті Запорізького медичного університету. Там нам наглядно показали хвороби, які викликані тими, чи іншими чинниками. Розказали, як важливо слідкувати за своїм здоров`ям і що може трапиться, якщо цього не виконувати як слід. Прикладами цього стали вражені органи. У цьому залі ми навіть змогли побачити мумію.

/Files/images/Kolabina5.png/Files/images/Kolabina2.jpg/Files/images/Kolabina3.jpgЦе була повчальна екскурсія, всі винесли для себе щось нове, та набрались деякого досвіду.

Наталія Калабіна