«Щоб сльози із очей Вітчизни не лилися…»

Поети рідного краю – невичерпне джерело любові, натхнення в діяльності на рідній Запорізькій землі. Петро Павлович Ребро – вірний син землі Запорізької, фундатор і голова Запорізької обласної організації Національної спілки письменників України (1967-1998), почесний доктор Запорізького національного університету, керівник науково-редакційного відділу при Запорізькій облдержадміністрації «Реабілітовані історією», голова правління (кошовий) Міжнародної асоціації гумористів і сатириків, засновник і головний редактор альманахів «Хортиця», «Спокута», «Весела Січ», засновник літературно-мистецьких свят «Поетичний травень», «Дніпровські сміховини», «Козацькі читання», «Весела Січ», «Пересмішник», «Ми – українські» та ін.

Фундатор і незмінний голова обласної Асоціації національно-культурних товариств, один із засновників Запорізької обласної організації Товариства української мови «Просвіта» імені Тараса Шевченка, Конгресу української інтелігенції, товариства «Меморіал» та ін.

Автор ста десяти книг для дорослих і дітей. Його твори перекладені багатьма мовами, ввійшли до антологій, шкільних підручників, календарів. Номінант Національної премії України імені Т.Г. Шевченка, лауреат Всеукраїнських премій імені С. Руданського, імені І. Нечуя-Левицького, імені П. Тичини, імені Остапа Вишні, імені П. Сагайдачного, імені С. Олійника та ін. Почесний громадянин міста Запоріжжя. Стипендіат Президента України.

Творчості улюбленого поета Запоріжжя Петра Павловича Ребра була присвячена поетично-музична вітальня в ЦБ для дітей м. Запоріжжя, яку 26.04.2016 р. відвідали учні 7-А та 8-А класів нашої школи. Під час заходу перед ними виступали учні музичної школи №1, які з великим натхненням декламували вірші та гуморески поета-земляка, співали пісні на його вірші. Усіх присутніх наших учнів на поетично-музичній вітальні вразила майстерність однолітків при виконання творів П.Ребра. Отже, ще одне долучення дітей нашої школи до поетичних джерел Запорізького краю пройшло як найкраще.

Про Петра Ребра, українського поета, журналіста, гумориста і сатирика, громадського і культурного діяча, завжди говорили як про візитівку Запорізького краю, про козацького лоцмана, який вивів запорізьку літературну «чайку» на загальноукраїнський і міжнародний простори.

Петро Ребро – це постать, яка, як ніколи, зараз потрібна Україні в момент найтяжчих випробувань із часів української незалежності. Здається, він був пророком і ніби передбачив нинішні трагічні події у вірші «Вкраїна є!» із збірки «Острів Байди»(1999):

Не до спання нам на перині,

Не до тремтіння у норі,

Коли погано батьківщині, -

Усі ми – гонти й гончарі.

Доволі жити навколінці:

Нам шанс історія дає.

Ми – не «хохли». Ми – українці!

Вкраїна є! Вкраїна є!

/Files/images/shmo_flologv/FotorCreated1.jpg /Files/images/shmo_flologv/FotorCreated2.jpg /Files/images/shmo_flologv/FotorCreated3.jpg /Files/images/shmo_flologv/FotorCreated4.jpg