Шеченкіана 2023

Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково: щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас і щороку новим, неповторним. Тарас Григорович Шевченко - велика і невмируща постать українського народу.

Педагоги Запорізької гімназії №1 імені Т.Г. Шевченка до Вашої уваги презентують пісню та декламування віршів про Шевченка: поетів, науковців, вчителів, викладачів Запорізького краю.

Шевченком код записаний у Вічність під назвою сміливою "Народ».

З нагоди 209-ої річниці дня народження Великого Кобзаря вчителем української мови та літератури, Марченко Н.М., було проведено пізнавальні виховні заходи у 7-Б класі «Тарас Шевченко – України син», під час яких здобувачі освіти дізналися цікаві маловідомі факти про Кобзаря.

А у 8-А класі учні відкрили для себе Шевченка по-новому та показали себе справжніми шевченкознавцями у вікторині «Що ми знаємо про Шевченка»!

Також пройшов захист учнівських проєктів з історії «Тарас Шевченко - скарб українського народу!».

Захист учениці 5-Б класу, Цюцюри Валерії

Захист учениці 6-А класу, Лобачової Аліни

/Files/рез.jpeg

/Files/зик.jpeg

Вчитель трудового навчання Дорошенко А.Ю., до 209-ої річниці від дня народження Тараса Шевченка, виготовила аплікацію із манки та разом із сином Станіславом зробили аудіозапис вірша «Тарасова мова».

Вірш «Тарасова мова»

/Files/дорошенко.jpeg

В історії кожного народу серед її великих творців є поети, імена яких оповиті невмирущою любов’ю і славою. Таким поетом українського народу є Тарас Шевченко, чия безсмертна спадщина – одна з найбільших вершин людського генія.

«І мертвим, і живим, і ненародженим..» декламує учениця 9-А класу Пилип Анастасія.

Про Тараса Шевченка багато сказано, але його творчість і надалі продовжують досліджувати. Велич Кобзаря – у величі всієї України і особистій долі українця. Кожний сам відкриває для себе Шевченка, який символізує душу українського народу і його гідність.

Учні 4-Б класу свято шанують пам'ять про славетного українського Кобзаря!

Відео творчих робіт учнів 3-А класу.

9 березня 1814 р. темної ночі, перед самим світанням, в селі Моринцях в хаті Григорія Шевченка, блиснув у вікні вогник: народилась нова кріпацька душа для пана, а для України - її великий співець - Тарас Шевченко.

0:00 / 2:0

Кiлькiсть переглядiв: 20