/Files/images/school_1.jpg

/Files/images/Gimn_gerb.jpg

Історія школи

1873 рік – в Олександрівській фортеці побудована гарнізонна школа 1878 рік – школа реорганізована в начальне училище
Наслідки Першої світової війни, Українська революція, та багато інших причин не змогли завадити початку будівництва майбутнього українського навчального закладу. І у 1917р. завершилось будівництво одного шкільного корпусу закладу. Тоді ж було розпочато будівництво

Школа1917

другого корпусу, котре завершилося 1918 року. Саме цей рік вважається початком заснування дитячої установи. Установа мала вигляд одноповерхового цегляного будинку. Це була початкова українська школа м. Запоріжжя, яка була розташована по вулиці Матроській,1. (До сьогоднішнього дня ця вулиця не збереглася. Вона знаходилася між вулицями Запорізькою і Українською. На даний момент школа розташована за адресою: вул. Героїв Сталінграду, 11.) На подвір'ї був сарай, в ньому – бетонний басейн, в якому плавали нутрії. Школу оточував сад і город

Протягом 1946-1974 року багато вчителів пройшли крізь першу школу: школу, яка на початку 70-их років була однією з найкращих шкіл не тільки Жовтневого району, але й деяких інших районів нашого міста; школу, яку в той час називали «Дворянським гніздом».

В теперішньому приміщенні, на вул. Героїв Сталінграду, 11, перші уроки були проведені у 1973 році 1/Files/images/e9328144cff4.jpg вересня. Саме цього дня на поріг сучасної загальноосвітньої школи № 1 ім. Т.Г.Шевченка вперше ступила нога дитини, яка прагнула пізнавати світ.

Декілька сторінок істоії школи Історія школи

Наша гордість

/Files/images/sumskaya-02.jpg«Моим дорогим землякам в Новом году силы и бодрости духа запорожских казаков! Мечтать, влюбляться и творить! А на Рождество не забудьте приготовить «козацьку кутю»

Ольга Сумская, народная артистка Украины

Людми́ла Па́влівна Супру́н (*7 січня 1965, Запоріжжя) — український політик, доктор/Files/images/загруженное.jpg економічних наук (2006); голова НДП; голова правління Українського фонду миру (з 2002); віце-спікер «Громадянського парламенту жінок України»; президент Української федерації фіґурного катання на ковзанах.В 1982 році закінчила середню школу № 1 м. Запоріжжя із золотою медаллю, у 1988 Київський університет за фахом юрист-правознавець. Заклала фонд допомоги рідної школи та вклала особисто 20 тисяч гривень. Приєднуйтесь до ініціативи нашої випускниці!

/Files/images/592989_w_300.jpg

Денис Олегович Силантьєв (3 жовтня 1976, Запоріжжя) — український плавець, заслужений майстер спорту України, призер Олімпійських ігор, чемпіон світу та Європи з плавання. Запропонував телевізійну передачу "Рідна школа потребує допомоги - ти її боржник"