18 травня- Всесвітній день вишиванки!

Всесвітній день вишиванки -міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.

Українська вишиванка - не просто святковий одяг. Споконвіку сорочка, вишита дружиною або мамою, вважалася потужним оберегом від нещасть: кожен стібок зберігав у собі любов і тепло душі. У кожному регіоні України є свої традиції вишивання і символізм орнаментів, але незмінно лише одне: вишиванка - це частина генетичного коду українця. Зараз День вишиванки має особливий сенс - українці змушені відстоювати свою національну автентичність і боротися за неї, віддаючи свої життя.

Учні 4-А класу Запорізької гімназії № 1 під керівництвом вчителя Сапунової С.І. плідно працювали над складанням сенканів, декламуванням віршів, вивченням історії виникнення свята.

Творча група учнів 5-8 класів Запорізької гімназії № 1 представляє проєкт на тему «Візерунки для вишиванки», під керівництвом вчителя з технологій Дорошенко А. Ю.