Шевченківський тиждень у гімназії: подорож у світ Кобзаря День 5

Завершують Шевченківський тиждкнь вчителі:

• англійської мови

Тaras Shevchenko: a beloved Ukrainian poet. На уроках англійської мови учні дізналися цікаві факти з життя поета, приймали участь у вікторині, утворювали асоціації за допомогою Mind Map, читали та слухали відомі вірші поета англійською мовою. "Заповіт" ("Testement") Тараса Шевченка перекладений на більш як 150 мов і входить в п'ятірку книг світу за кількістю перекладів.

Здається, це саме про воїнів ЗСУ написав поет: «Огонь запеклих не пече.» Якби Шевченко жив сьогодні, ми впевнені, він був би на передовій. І у запеклих боях не було б часу для журби, лише радість за кожен звільнений лан широкополий.

/Files/images/photo1709886007.jpeg/Files/images/photo1709886007 (1).jpeg/Files/images/photo1709886007 (2).jpeg

• інформатики

Завершуємо тиждень "З нагоди дня народження Тараса Григоровича Шевченка, нашого великого Кобзаря".

Пʼятниця запамʼяталась одним із найяскравіших моментів –використання штучного інтелекту (ШІ) на уроках інформатики. Учні, вивчаючи творчість Шевченка, мали можливість за допомогою ШІ створити:

Портрет Тараса Шевченка:
- Використовуючи описи з творів Шевченка та інших джерел, учні формулювали текстовий запит для ШІ.
- ШІ, володіючи знаннями з української літератури та мистецтва, генерував унікальний портрет Кобзаря.
- Кожен портрет відбивав особисте бачення учня та глибину його розуміння образу Шевченка.
Написання вірша про Тараса Шевченка:
Учні обирали тему, стиль та віршований розмір.
На основі цих даних ШІ генерував оригінальний вірш, навіяний творчістю Шевченка.
Вірші вражали своєю емоційністю, глибиною думки та щирістю.
Завдяки ШІ учні не лише поглибили знання про життя та творчість Шевченка, а й спробували себе у ролі творців, використовуючи сучасні технології.

Ось кілька прикладів результатів роботи ШІ:
Портрет:

Вірш:

В далекім селі, де Дніпро розлився,
Де верби зелені над ним похилились,
Народився хлопчик, мов сонце ясне,
Тарасом звали його, й життя його нелегке.

Змалку долі гіркої він зазнав,
Панів жорстокість на собі відчув.
Та не здався, вірші писав,
І в них всю душу свою він вклав.

Про волю співав, про кохання палке,
Про кращу долю для України неньки.
І слово його, мов блискавиця,
Правду несла крізь темні часи.

Кобзарем його народ назвав,
І пісні його у віках живуть.
В них сила й краса, і щира любов
До рідного краю, що в серці йде.

О, Тарасе, ти наш духовний батько,
Ти боровся за волю, за правду святу.
І ми твої завіти не забудемо,
І долю свою щасливу збудуємо.

Тобі ми вдячні за твої пісні,
За твою щиру й безмежну любов.
І будемо завжди пам'ятати тебе,
Наш Кобзарю, наш пророче й величний.

Шевченко – наш пророк, наш величний геній,
Що словом своїм збудив народ.
І вічно житиме його ім'я,
Допоки житиме український рід.

Використання ШІ на уроках інформатики стало чудовим доповненням до традиційних методів вивчення творчості Шевченка. Це дало можливість учням не лише здобути нові знання, а й розкрити свій творчий потенціал, поєднавши класичну українську літературу з інноваційними технологіями.

Ще більше новин на нащій сторінці у Facebook.